Донски записа драматична победа на старта във Франция!

от в 13:53 на 14.09.2021
Георги Евстатиев

Александър Донски постигна трудна, но ценна победа на старта на турнира от категория ITF във Франция. Българинът победи представителя на домакините Куентин Робер в три сета - 7:5 1:6 6:2. Мачът в повечето време беше равностоен, но във важните моменти Донски показа по-здрава психика и заслужено триумфира.

В първия сет двамата играчи лесно взимаха своите сервис геймове, демонстрирайки високо ниво на начален удар. При 5:5 обаче Донски реализира решителен пробив, с което записа частта на сметката си. Във втория сет петата ракета на България загуби концентрация, от което максимално се възползва неговия опонент. Французинът поведе с 4:0 и оттам насетне нямаше проблеми и вкара мача в решителен трети сет.

В третата част Донски показа коренно различно лице, на два пъти проби подаването на съперника и с това си гарантира крайната победа.