Драма в Марсилия: Оже-Алиасим спаси три мачбола и надделя над Ербер

от в 07:43 на 21.02.2020

Намиращият се в отлична форма напоследък Феликс Оже-Алиасим се класира за 1/4-финалите на турнира в Марсилия след победа над Пиер Юг Ербер с 6:0, 6:7(6), 7:6(9).

Срещата между двамата продължи 2 часа и 40 минути, а резултатът от първия сет изобщо не предвещаваше такава драма.

Оже-Алиасим спечели с лекота първата част след пробиви в първия, третия и петия гейм, като не даде дори гейм на противника си. Във втория сет обаче пробиви изобщо нямаше и се стигна до тайбрек в който канадецът пропиля мачбол и в крайна сметка загуби, след като неговият противник стигна до 8:6 точки.

В третия сет отново нямаше пробиви, а Оже-Алиасим изпусна още три мачбола по време на частта и отново се стигна до тайбрек.

Той бе маратонски и младокът трябваше да спасява цели три мачбола, за да може да се добере до крайния успех след 11:9 точки.

Следващият му противник е беларусинът Егор Герасимов, който изненадващо успя да елиминира Давид Гофен след 6:4, 7:6(5).

Драма в Марсилия: Оже-Алиасим спаси три мачбола и надделя над Ербер Калоян Пламенов