Джокович е полуфиналист в Белград след разгромна победа

от в 16:31 на 27.05.2021

Поставеният под номер едно в схемата Новак Джокович загуби само гейм в мача си от четвъртфиналите на надпреварата в Белград. Ноле разгроми 6:1 6:0 Федерико Кория и ще спори за място на финала.

Джокович стартира срещата агресивно, като не след дълго преднината му набъбна до 4:0, успявайки на два пъти да пробие аржентинеца. След това обаче световният номер 1 допусна рядък спад в играта си и Кория съумя да пробие сърбина на нула, за да навакса единия от двата пробива пасив. Световният номер 96 нямаше никакви други аргументи срещу съперника си и този гейм се оказа последен за него в първата част.

Във втората част Джокович намали процента на вкаран първи сервис, но за сметка на това спечели седем от разиграните девет точки на първо подаване. Кория така и не можа да намери необходимият ритъм, с който да затрудни водача в ранглистата. Ноле притисна съперника си още от самото начало и бе безмилостен към Кория, като не му даде нито гейм до края на срещата.

В мача си от полуфиналите Джокович очаква победителя от двубоя между Андрей Мартин и Душан Лайович.