Джокович и Фонини започнаха с победа участието си като двойка в Индиън Уелс

от в 09:07 на 09.03.2019

Партньорството между Новак Джокович и Фабио Фонини се оказа печелившо и двамата започнаха с победа участието си при двойките в Индиън Уелс.

Тя победиха Жереми Шарди и Милош Раонич със 7:6(5), 6:1 за час и 15 минути игра, макар че преди мача се очакваше съвсем равностоен сблъсък. В крайна сметка обаче срещата приключи по категоричен начин за италианеца и сърбина.

В първия сет френско-канадската двойка проби в четвъртия гейм и затвърди пробива до 4:1 аванс, но в тилдановия гейм Джоко и Фабио върнаха пробива и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който те спечелиха след 7:5 точки.

Във втория сет сърбинът и неговия партньор бяха абсолютни господари на корта и след пробиви в четвъртия и шестия гейм взеха убедително частта. Във втория кръг те ще срещнат победителя от мача между Рохан Ропана/Денис Шаповалов и вторите поставени в основната схема Бруно Соареш и Джейми Мъри.

Джокович и Фонини започнаха с победа участието си като двойка в Индиън Уелс Калоян Пламенов