Джокович очаква Чилич в Мадрид (видео)

от в 16:27 на 09.05.2019

Новак Джокович достигна до четвъртфиналите на АТР Мастърс 1000 в Мадрид. Сърбинът победи Жереми Шарди (Франция) с 6:1, 7:6(2) за 80 минути на корта. Във втория сет световният №1 се наложи да отразява и сетбол. За Ноле е това е 13-а победа над този съперник и то не е губил сет в тях. "Когато трябваше да отразявам сетбола, просто се надявах да вкарам първи сервис. В този момент не мислех затова, че не съм губил от него в преките мачове."

Така за място в полуфиналите Новак ще спори с Марин Чилич. По-рано днес хърватинът победи Ласло Джере след обрат с 4:6, 6:3, 6:2 за 130 минути игра. Интересното е, че Джере имаше аванс от 6:4, 3:1.

До момента Ноле има аванс от 17:2 срещу Чилич в преките срещи. Джокович е спечелил и двете им срещи на клей кортове дотук.

Джокович очаква Чилич в Мадрид (видео) Георги Христов
мадрид | марин чилич | новак джокович | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в мадрид