Джокович оцеля в поредния шедьовър с Дел Потро (видео)

от в 06:27 на 15.03.2017

Новак Джокович достигна осминафиналите на "Мастърс 1000" в Индиън Уелс. Бившият №1 надигра Хуан Мартин дел Потро в трети кръг със 7:5, 4:6, 6:1 за над два часа битка.

С този успех Новак Джокович вече има 762 победи в професионалната си кариера и така се изравни с Пийт Сампрас, който има същия брой.

"Това бе много трудно предизвикателство за мен. В третия сет показах най-добрия си тенис този сезон," заяви победителят.

Двубоят очаквано предложи тенис от световна класа. Аржентинецът започна прекрасно мача и поведе с 2:0. Джокович обаче успя да върне бързо пробива, а в 12-ия гейм приключи сета преди влизане в тайбрек.

Двуметровият гигант показа характера си и започна с два пробива след почивката. Новак имаше сили да върне само единия от тях и се стигна до трета част.

При 2:1 в третия сет Джокович стига до точка за пробив с невероятно воле и след това я реализира. До края той бе безапелационен - 6:1.

Следващият опонент на Ноле ще бъде Ник Киргиос. А по-интересното е, че победителят ще срещне Роджър Федерер или Рафаел Надал в четвъртфиналите.