Джокович с труден успех, ще търси реванш от Баутиста Агут (видео)
Новак Джокович достигна осминафиналите на АТР Мастърс 1000 в Маями. Сърбинът победи Федерико Делбонис със 7:5, 4:6, 6:1. Така поставеният под №1 ще играе в следващата фаза с Роберто Баутиста Агут. Испанецът надви с 6:4, 6:4 Фабио Фонини.
Джокович имаше възможност да затвори мача и в два сета, след като поведе с 3:1 във втората част. Делбонис обаче не се предаде и направи страхотен обрат, за да доведе мача до пълния му формат.
Досега Джокович води със 7:2 в преките мачове с Агут. Испанецът обаче спечели последния им сблъсък, който беше този сезон в Доха. Той стигна до обрат в полуфиналите с 3:6, 7:6, 6:4.
В момента Джокович търси седмата си титла във Флорида, след като разочарова с представянето си на предния Мастърс в Индиън Уелс.
Интересното е, че от 2007 година Джокович има 36 победи и 3 загуби срещу тенисисти от Аржентина. Единственият, който го е надигравал е Хуан Мартин дел Потро на три пъти.
How about THIS
— ATP Tour (@ATP_Tour) March 24, 2019
pic.twitter.com/AeAeowHlhb
Third set = no contest.defeats Delbonis to secure his spot in the Round of 16. pic.twitter.com/PpXEPPQyxS
— Tennis Channel (@TennisChannel) March 24, 2019
Виж още:
▶ "Нося този здравословен проблем с години": Джокович обясни отпадането и зачеркна Синсинати
▶ Времето не прощава: Джокович колабира на корта и напусна Синсинати след загуба от дебютант
▶ Синсинати: Джокович срещу екзекутора на шампиона; Зверев в битка с Мастърс шампион (програма)
▶ "Знаеш отговора": Джокович е убеден, че щеше да властва над Синер в пика си (видео)