Джокович триумфира на Western and Southern Open след обрат срещу Раонич

от в 21:50 на 29.08.2020

Новак Джокович успя да оформи своя втори "златен кариерен Мастърс", след като победи на финала на Western and Southern Open Милош Раонич след 1:6, 6:3, 6:4.

Това бе 11-и мач между двамата тенисисти в тура, като Джокера има пълен актив от победи срещу своя противник.

Трофеят е втори за сърбина в този турнир, след като той го спечели и през 2018 година. Въпреки това обаче статистиката му във финалите на тази надпревара остава крайно негативна и Джокера има само две спечелени трофея от общо седем финала.

Трофеят е 80-и в кариерата на Джокович, като това е и негова трета титла за годината.

С успеха си сърбинът успя да изравни Рафаел Надал по брой "Мастърс" триумфи, като и двамата вече имат по 35 титли в турнири от това ниво.

Началото на мача бе доста изненадващо и Раонич тотално надигра своя опонент, след като проби в четвъртия и шестия гейм и така спечели убедително сета на откриването.

Все пак обаче с пробив в шестия гейм на втория сет и задържането му до самия край сърбинът изравни сетовете и прати мача в трети и решителен сет.

В него имаше драма. Раонич поведе с 2:0 след ранен пробив, но Джокера не само върна пробива, а и след това поведе и с пробив аванс в петия гейм.

До края Джокера не сгреши и в крайна сметка стигна до трофея.

Джокович триумфира на Western and Southern Open след обрат срещу Раонич Калоян Пламенов