Джокович загуби сет от Едмънд, но после го обърна и надигра тотално (видео)

от в 01:02 на 03.09.2020

Новак Джокович продължава в третия кръг на US Open, след като постигна победа след обрат над британеца Кайл Едмънд след 6:7(5), 6:3, 6:4, 6:2 за 3 часа и 17 минути игра.

Британецът изненада сръбския тенисист в първия сет и го спечели след по-съобразителна игра в тайбрека. Преди него нямаше пробиви и двамата си взеха всяко едно от своите подавания.

Последва обаче страхотен отговор от опитния сърбин, който проби в четвъртия гейм на втория сет и това му бе достатъчно, за да изравни сетовете.

Във втория сет Джоко дръпна с 4:1 гейма след два пробива, но в шестия гейм Едмънд върна един от тях. След това сърбинът си върна аванса от два пробива и проби за 5:2, а силите на неговия противник стигнаха за връщане на още един пробив.

В третия сет сръбският тенисист имаше лесна задача и след пробиви в първия и петия гейм стигна до своето.

Следващият му противник в турнира е Ян-Ленард Щруф.

Джокович загуби сет от Едмънд, но после го обърна и надигра тотално (видео) Калоян Пламенов