Елина Свитолина заслужи четвърта титла

от в 18:53 на 06.03.2016
Tennis.bg

Елина Свитолина спечели WTA турнира в Куала Лумпур. Украинката се наложи във финала над Южени Бушар след 6:7(5), 6:4, 7:5 за два часа и 54 минути игра.

За 21-годишната тенисистка това е четвърта титла в кариерата и първа за сезона. Тя печели 280 точки за световната ранглиста, където преди турнира се намира на 19-о място.

Съвсем наскоро Свитолина назначи в треньорския си щаб бившата номер 1 Жюстин Енен и това е първият им по-значим резултат.

От своя страна Свитолина загуби първата част в тайбрек и допусна изоставане на два пъти с пробив във втория. При 4:2 за Бушар обаче спечели четири поредни гейма, за да изравни сетовете.

Двубоят бе прекъсван и заради дъжд, а в решителния трети сет Бушар сервираше за мача при 5:4, но се провали в тази задача. Свитолина спечели три поредни гейма, а с това и двубоя.