Елица Костова с добър старт на турнир в Германия

от в 19:19 на 10.07.2019

Елица Костова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в германския град Ферсмолд с награден фонд 60 хиляди долара. Костова надделя над участващата с уайлд кард представителка на домакините Катарина Герлах с 6:3, 7:5 за 98 минути.

Българката навакса ранен пробив пасив и обърна до 5:2 по пътя си към успеха в първия сет. Втората част се разви по идентичен начин, като Герлах поведе с 2:0, а Костова обърна до 5:2, но този път при 5:3 германката си върна пробива, след което изравни за 5:5. Последваха осем последователни точки за българката, която по този начин стигна до крайната победа.

Костова заработи 8 точки за световната ранглиста, а за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу поставената под номер 7 в схемата на турнира Ирина Мария Бара от Румъния.