Фабио Фонини записа лесен успех в първия си мач в Женева

от в 18:05 на 18.05.2021

Поставеният под номер 6 в схемата Фабио Фонини загуби само четири гейма на старта на надпреварата в Женева. Италианецът надделя с резултат 6:2 6:2 над Гуидо Пея за малко над час престой на корта.

Италианецът стартира по-добре срещата и пое контрола още от самото й начало. Фонини открадна сервиса на Пея още в откриващото подаване на аржентинеца, а впоследствие нямаше затруднения да затвърди постигнатия аванс. Световният номер 29 остана солиден и си извоюва нов пробив преднина, повеждайки с 4:1. До края аржентинецът съумя да прибави към сметката си само още един гейм, преди Фонини да затвори сета в своя полза.

Втората част не бе по-различна от първата. Фонини продължаваше да доминира над съперника си и загуби само три точки в първите четири гейма от сета, като в комбинация с това проби съперника си на два пъти, за да поведе с комфортното 4:0. Пея все пак спечели два гейма, но не можа да постигне нищо по-сериозно до край на срещата.

В следващия си мач Фабио ще се изправи срещу един измежду Тиаго Монтейро и Ласло Джере.