Федерер подгони Надал, започна с лекота у дома (видео)

от в 21:51 на 24.10.2017

Роджър Федерер започна успешно похода си към осма титла на АТР 500 турнира в родния Базел. Швейцарецът победи 19-годишния Франсис Тиафо от САЩ с 6:1, 6:3 за точно 61 минути на корта.

По време на Откритото първенство на САЩ Тиафо стигна до петсетова битка с Федерер, но сега нямаше аргументи.

В първия сет Федерер проби три пъти съперника си и зарадва местните фенове за 6:1. След почивката Тиафо подобри представянето си, но това му стигна само за почетна загуба на срещата. Интересното е, че в хода на мача Федерер не загуби нито една точка след първи сервис.

Сега Федерер предстои да се изправи срещу Беноа Пер в трети кръг. Французинът се наложи над Стив Джонсън.

В момента Федерер се опитва да изпревари Рафаел Надал на върха в световната ранглиста. При титла в Базел той ще съкрати аванса на Матадора до 1460 точки и двамата ще определят лидера в края на сезона на турнирите в Париж и Лондон.

Между 2006 и 2015-а години Федерер има 10 финала в състезанието и при нов успех ще поведе класацията по най-много титли на ниво АТР този сезон.

Досега Федерер води с 4:0 срещу следващия си съперник Беноа Пер. За последно те се срещнаха тази година на турнира в Дубай и бившият №1 се наложи с 6:1, 6:3.