Федерер ,,помете корта” с Албот и продължава победния си ход в Базел!

от в 21:38 на 23.10.2019
Роджър Федерер изнесе нов безупречен мач в родния си Базел, за да отстрани Раду Албот с безкомпромисното 6:0 6:3 след едва един час и две минути на корта.

Швейцарецът бе съвсем безпогрешен в първия сет от двубоя, в който острите изстрели на Федерер винаги намираха очертанията на отсрещното поле, а това носеше безброй затруднения на молдовския му съперник.

,,Маестрото” скоропостижно дръпна с два пробива напред за 3:0, когато последва и най-трудният му сервис гейм в мача, в който швейцарецът трябваше да отрази две поредни възможности за връщане на единия пробив, преди Федерер да се спаси от опасностите и да поведе с 4:0.

Впоследствие първият поставен спечели 14 поредни точки, за да ,,завърже геврек” на противника си и да поведе с 0:40 в първия си гейм при посрещане във втората част.

Съответно последва и нов пробив, а скоро - и осми пореден гейм за третия в света, който печелеше подаванията си по повече от категоричен начин.

В крайна сметка се стигна до 5:3, когато Роджър достигна до мачбол на ретур, а след поредната прекрасно изградена офанзива представителят на домакините завърши убедителната си победа!