Федерер преодоля с лекота Тиафо и даде аванс на Швейцария срещу САЩ (видео)

от в 12:34 на 01.01.2019

Роджър Федерер продължава с блестящото си представяне на сингъл в Пърт, след като победи американеца Франсис Тиафо с лекота след 6:4, 6:1 за 58 минути и така даде аванс на Швейцария срещу САЩ с 1:0 за Хопман Къп.

Маестрото показа с представянето си на корта, че вдига нивото си с всеки изминал мач и преодоля с лекота коварния янки, който е 39-и в световната ранглиста. В първия сет всичко бе решено от пробив в десетия гейм.

Във втория сет Фед Експрс проби във втория и четвъртия гейм, а след това си взе всички подавания.

Серина Уилямс ще може да изравни резултата между двете нации, ако победи Белинда Бенчич в предстоящия двубой между двете. След това предстои и решителен двубой при смесените двойки в който Серина и Федерер ще се срещнат очи в очи на корта.

Федерер преодоля с лекота Тиафо и даде аванс на Швейцария срещу САЩ (видео) Калоян Пламенов
роджър федерер | САЩ | тенис | тенис новини | франсис тиафо | хопман къп | швейцария