Федерер сам си усложни живота - спаси два мачбола при успех над Монфис (видео)

от в 19:09 на 09.05.2019

Роджър Федерер не допусна изненадващ обрат в трети кръг на АТР Мастърс 1000 в Мадрид. Той победи Гаел Монфис след два спасени мачбола с 6:0, 4:6, 7:6(3). Драмата съпътстваше последните два сета. В последната част при 6:5 за Монфис той стигна до два поредни мачбола, но опитният швейцарец съумя да ги отрази.

Федерер спечели с лекота първата част без да загуби гейм. След почивката Монфис реагира добре и поведе с 4:1. Федерер обаче стигна до равенството за 4:4. Последва нова серия за Гаел, който затвори втората част с 6:4 и дръпна 3:0 в третия сет. Федерер намери сили да върне пробива и да достигне до тайбрек. В него Маестрото беше безкомпромисен със 7:3 точки.

Така в следващата фаза Федерер ще играе със световния №5 Доминик Тийм.

До момента Тийм води на Федерер с 3:2 в преките срещи. Двамата се срещнаха тази година в Индиън Уелс на финала, когато австриецът се наложи с 3:6, 6:3, 7:5. Тийм е спечелил и единственият им двубой на клей - през 2016 в Рим в два сета.

Това беше победа №1200 в кариерата на Федерер. Тенисистите с най-много победи:
1442 - Мартина Навратилова
1304 - Крис Евърт
1274 - Джими Конърс
1200 - Роджър Федерер

Федерер сам си усложни живота - спаси два мачбола при успех над Монфис (видео) Георги Христов
гаел монфис | роджър федерер | тенис | тенис бг | тенис бг новини | тенис турнир в мадрид