Федерер: Ще бъде страхотен US Open, Джокович е фаворит
Роджър Федерер пропусна Олимпийските игри в Рио де Жанейро, а сега няма да участва и на US Open, тъй като се възстановява от травма в лявото коляно. Той обаче вече гради планове за новия сезон.
"Много научих от тази година," коментира Федерер по повод тази година, в която не игра и на "Ролан Гарос" заради проблеми в гърба.
Швейцарецът в момента също е в Ню Йорк заради ангажименти към свои спонсори.
"Надявам се, а и съм позитивно настроен, да си призная, че всичко ще е наред. Възстановяването ми върви добре и в следващите месеци ще направя нужното във фитнеса, а също и на тренировъчния корт."
Преди Откритото първенство на САЩ Федерер определя Новак Джокович като фаворит независимо от добрите изяви на Анди Мъри.
"Новак е фаворитът. Спечели в Торонто, а има и преднина в преките мачове с Анди. Той е много добър на твърди кортове и му харесва да играе при условия като тук и на Australian Open," анализира ФедЕкспрес.
Бившият №1 хвали и Анди Мъри, който в последните си седем турнира е бил минимум финалист. "Ще бъде страхотен US Open и вероятно отново битката ще се сведе до тях двамата."
Виж още:
▶ Федерер в ролята на тенис легенди в реклама на Mercedes (видео)
▶ Федерер отново е с ракета в ръка (видео)
▶ Федерер и Надал ще играят заедно в чест на Род Лейвър
▶ Федерер: Искам да се върна на супер ниво през януари
Виж още:
▶ Бивш финалист от София Оупън ще е първият съперник на Новак Джокович в Женева
▶ Поставените на РГ: Какво означава мястото на Григор и възможен 1/4-финал Джокович - Алкарас
▶ Медведев: В детските си години мразех Роджър Федерер и винаги исках да загуби
▶ Григор: Жалко е, че тенисът стана толкова брутален; никога няма да видим нов Федерер