Федерер спаси два мачбола при драматичен обрат срещу Чорич (видео)

от в 21:12 на 16.05.2019
Георги Христов

Роджър Федерер спаси два мачбола за драматична победа над Борна Чорич в Рим. Той надигра 22-годишния хърватин в трети кръг на АТР Мастърс 1000 в Рим след 2:6, 6:4, 7:6(7).

В първия сет Чорич поведе с 4:0 за 19 минути и в крайна сметка задържа двата пробива за 6:2. Федерер пък получи намеса от физиотерапевт заради проблем с палеца на дясната ръка.

След почивката Федерер поведе с пробив и при 5:3 сервираше за сета. Хърватинът обаче осъществи рибрейк и то на нула. След това обаче Чорич се провали в опита си да сервира за оставане в сета и Федерер изравни общия резултат - 6:4.

В третия сет нямаше пробиви и се стигна до тайбрек. Там Чорич взе още първата точка при сервис на Федерер и през цялото време имаше аванс, за да стигне до два мачбола при 6:4. Федерер обаче ги отрази. В крайна сметка Маестрото стигна до триумфа с 9:7 точки. Така в преките срещи между двамата Федерер води вече с 4:2.

Интересното е, че бившият №1 спечели 12 точки по-малко от младока в целия мач, но въпреки това стигна до крайния успех.

Така в следващата фаза Федерер ще играе със Стефанос Циципас или Фабио Фонини.

Федерер спаси два мачбола при драматичен обрат срещу Чорич (видео) Георги Христов
italian open | борна чорич | роджър федерер | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в рим