Федерер вече е на 1/4 финал на Уимбълдън, изравни нови рекорди

от в 16:54 на 04.07.2016

Роджър Федерер достигна четвъртфиналите на Уимбълдън. Швейцарецът без проблеми се справи за под два часа игра срещу Стив Джонсън с 6:2, 6:3, 7:5.

В следващата фаза бившият №1 ще играе с Марин Чилич. Хърватинът днес игра само два сета, след като Кей Нишикори не бе в състояние да доиграе мача им.

"Не съм очаквал да спечеля първите си четири мача в турнира без загубен сет. Много съм доволен," заяви швейцарецът след двубоя.

С днешната си победа Федерер се изравни на върха с Мартина Навратилова по брой победи в турнирите от Големия шлем във вечната класация. Двамата имат по 306, а Навратилова е с една загуба по-малко - 49 срещу 50.

Също така Федерер изравни рекорда на Джими Конърс от 14 участия в голямата осмица на Уимбълдън. Освен това швейцарецът вече има общо 48 участия в тази фаза на турнирите от Шлема.