Федерер започна експресно в Индиън Уелс, не остави шансове на германец

от в 23:33 на 10.03.2019

Роджър Федерер започна с победа участието си на силния "Мастърс" турнир в Индиън Уелс, след като преодоля във втория кръг германеца Петер Гойовчик след 6:1, 7:5 за 1 час и 19 минути игра.

Маестрото затвърди позицията си на абсолютен фаворит и показа страхотен тенис в първия сет, докато във втория имаше известни трудности.

В сета на откриването Фед Експрес проби във втория и четвъртия гейм, а освен това си спечели всяко едно от подаванията си, за да вземе преднина в резултата.

Във втория сет обаче Маестрото имаше известни трудности. Неговият противник поведе с пробив в четвъртия гейм, но последва моментален рибрейк. Все пак обаче в единадесетия гейм швейцарецът проби решително и след това си взе подаването.

Следващият му противник от турнира е Стан Вавринка или Мартон Фучович.

Федерер започна експресно в Индиън Уелс, не остави шансове на германец Калоян Пламенов