Федерер започна с убедителна победа пътя към юбилейната 10-а титла в Базел

от в 21:00 на 21.10.2019
Таня Стефанова

Роджър Федерер започна с победа пътя си към своя юбилеен 10-и трофей в Базел, след като надделя в първия кръг над германеца Петер Гойовчик след 6:2, 6:1.

Така швейцарецът стартира с успех защитата на титлата си.

Той е спечелил четири от последните пет издания на турнира и през последните години е редовен победител в любимата си надпревара.

Във втория кръг Маестрото ще срещне победителя от мача между Раду Албот и Душан Лайович.

В първия сет швейцарският тенисист проби в четвъртия и осмия гейм, а освен това си спечели всяко едно от подаванията. Във втория сет той проби във втория гейм, но изненадващо Гойо върна пробива още в третия.

Маестрото обаче стигна отново до пробив аванс в четвъртия гейм и до края на мача не сгреши, като дори проби отново подаването на съперника си в шестия гейм.

Федерер започна с убедителна победа пътя към юбилейната 10-а титла в Базел Таня Стефанова