Феликс Оже-Алиасим е следващият съперник на Роджър Федерер в Хале

от в 17:15 на 15.06.2021

Канадецът Феликс Оже-Алиасим си осигури мач срещу Роджър Федерер в Хале. Канадецът постигна успех в последователни сетове срещу своя парньор на двойки Хуберт Хуркач - 6:3 7:5 и така във втория кръг ще се изправи срещу 20-кратния шампион от Шлема.

В откриващата част двамата се движеха равностойно, като в средата на сета Оже-Алиасим се възползва от колеблив сервис гейм на Хуркач и реализира брейк, който се оказа достатъчен за него да поведе в резултата. Световният номер 21 не допусна спад в играта си нито за момент и уверено се доближи само на сет от победата. Във втората част дойдоха и проблемите за финалиста от изминалата седмица в Щутгарт. Алиасим се изправи пред опасността да загуби рано подаването си, изоставайки с 15:40, но запази концентрация и измъкна гейма на сметката си. Впоследствие сервиращите продължиха да печелят сравнително лесно своите геймове и да поддържат паритета в сета. В края обаче канадският талант вдигна темпото и бързо успя да постави под напрежение Хуркач, когато полякът сервираше за достигането до тайбрек. До такъв не се стигна, след като Оже-Алиасим оползотвори още първата си точка за брейк, а след това спечели на нула подаването си, нанасяйки шесто поредно поражение на своя съперник.

Феликс Оже-Алиасим е следващият съперник на Роджър Федерер в Хале Владислав Риждов