Фонини не успя да вземе нито сет на Юмбер; Шварцман се справи с Милман

от в 22:46 на 17.09.2020

След двусетовата загуба миналата седмица в Кицбюел, Фабио Фонини записа пореден неуспех на клей днес, след като отстъпи на световния номер 42 - Уго Юмбер. Французинът показа добра игра и след почти два часа прекарани на корта успя да си извоюва победата - 7:5 7:6(4).

И двамата тенисисти стартираха срещата много неубедително, като никой не успяваше да спечели подаването си през първите шест гейма. След като нещата се успокоиха, всичко в двубоя вървеше много равностойно, преди сервирайки за 6:6 Фонини да се пропука и да допусне брейк на нула, с който Умбер да излезне напред в резултата.

Във втората част французинът показа малко по-ниско ниво на игра спрямо своя противник, но въпреки това беше по-стабилен и успя да си осигури пробив аванс още от начало. Независимо че Фонини успя да изравни в резлутата, Умбер не допусна мача да навлиза в трети сет и сложи край на срещата след 7:4 в решаващия дълъг гейм.

В друга среща от деня Диего Шварцман се справи с представителят на Австралия Джон Милман. Световният номер 15 се нуждаеше от повече от два часа, за да измъкне двубоя, но в крайна сметка се наложи с 6:4 7:6(1). Следващ опонент на Диего е Хуберт Хуркач - полякът, който застана на пътя на Рубльов по-рано днес.

Фонини не успя да вземе нито сет на Юмбер; Шварцман се справи с Милман Диана Андреева