Фонини отстрани Тиафо в пет сета от Уимбълдън

от в 23:14 на 02.07.2019
Италианският тенисист Фабио Фонини отстрани Франсис Тиафо след три часа и 23 минути игра. Двубоят беше доста оспорван, ала 32-годишният Фонини се наложи с 5:7 6:4 6:3 4:6 6:4.

В началото Фонини срещна трудности при изпълнение на форхенд, което доведе до инкасиране на пробив. Благодарение на няколко непредизвикани грешки от бекхенда на Тиафо обаче резултатът се изравни. Серверайки за 6:5 в своя полза, все пак италианецът допусна няколко неточности и впоследствие предаде гейма, както и сета.

През последвалите минути и двамата тенисисти играеха доста успешно, като американецът не стигна до нито една точка за пробив. В крайна сметка, след като си размениха по пробив, се стигна до 5:4 за Фабио, когато младокът се пропука и отпусна частта в полза на италианеца.

Третият сет беше доста по-динамичен. Младият Франсис срещна доста трудности от форхенд страната си, както и допусна двойна грешка при брейкбол. Всички тези грешки доведоха до 4:1 в полза на италианеца, като накрая частта завърши с 6:3, след като при 5:3 Тиафо пропиля два шанса за връщане на пробива.

Още в началото на четвъртия сет Франсис имаше нови проблеми на сервис, като американецът отново инкасира пробив. Все пак последва спад в представянето на Фонини, който позволи паритет, а скоро италианецът проведе пореден слаб сервис гейм. 21-годишният американец успя да се възползва от това по най-добрия начин, изравнявайки сетовете.

През решаващата част младокът допусна няколко непредизвикани грешки, което доведе до инкасиран пробив още в първия гейм. Последвалите минути бяха сравнително равностойни, ала младият тенисист не успя да изравни в резултата, докато Фонини бе прекалено стабилен и в крайна сметка след серия от безкомпромисни подавания италианецът сложи край на тази петсетова драма.