Гарин елиминира Медведев и се класира за четвъртфиналите в Мадрид!

от в 16:15 на 06.05.2021

Кристиан Гарин постигна най-голямата победа в своята кариера, надделявайки над световния номер 3 Даниил Медведев с резултат 6:4 (2)6:7 6:1, за да се класира за фазата на четвъртфиналите в Мадрид.

Чилиецът показа по-добър тенис в хода на първата част. Гарин си служеше чудесно с началния си удар и атакуваше съперника си във всеки един удобен момент. И след като пропусна два шанса да пробие Медведев още в първия му сервис гейм, Гарин все пак достигна до брейка в третия гейм и поведе с 2:1. До края Медведев не можа да се справи с непредизвиканите грешки, които преобладаваха в играта му и така закономерно първата част отиде в полза на световния номер 25.<

>

Във втората част двамата бяха абсолютно равностойни, Гарин продължи да се представя на високо ниво, докато Медведев също подобри играта си и редуцира непредизвиканите грешки. Руснакът използваше по добър начин арсеналът си от удари, но така и не можа да пречупи Гарин и да достигне до пробив. В крайна сметка двамата трябваше да решат изхода от сета след тайбрек. В него световния номер 3 започна по категоричен начин и бързо си осигури комфортен аванс от 4:1, а до края даде само точка на съперника си, изравнявайки общия резултат.<

>

Реаващата част започна по-добре за Гарин, който се възползва от нови колебания в играта на Медведев и след оспорван гейм, съумя да реализира така важен гейм по пътя към победата. Последва категорично затвърждаване на аванса за 4:1, преди чилиецът да нанесе съкруителен удар по шансовете на Медведев за успех, пробивайки го за втори пореден път. Сервирайки за мача при резултат 5:1, Гарин премина през труден гейм, в който дори двамата трябваше да преустановят играта за 5 минути поради проблем с мрежата, но накрай чилиецът остана концентриран във важните моменти и се класира за четвъртфиналите на надпреварата.<

>

Гарин елиминира Медведев и се класира за четвъртфиналите в Мадрид! Владислав Риждов