Геврек и 12 поредни гейма: Хачанов организира тежък разгром на отстранилия Григор в Рим

от в 19:23 на 11.05.2025
Калоян Соколов

Франческо Пасаро беше на гребена на вълната преди 2 дни, когато победи Григор Димитров, за да достигне за втора поредна година до третия кръг на Мастърса в Рим. Световният номер 101 се възползва от изключително неубедителното представяне на първата ни ракета, който изигра един от най-слабите си мачове на това ниво изобщо в своята кариера и така местният представител за пръв път преодоля представител на топ 15 в изцяло изигран двубой.

Днес обаче Пасаро срещна Карен Хачанов, като сребърният медалист от Токио не беше настроен да прави подаръци и спечели 12 поредни гейма, за да разгроми италианеца за точно 1 час игрово време - 6:3 6:0. Бившият представител на топ 10 изостана с пробив в първия сет при 1:3, но оттам насетне не загуби нито гейм повече, възползвайки се от кошмарното представяне на Пасаро, който завърши мача с 5 уинъра и 31 непредизвикани грешки.

По този начин Хачанов за втори път в кариерата си се класира за 1/8-финалите в италианската столица, но не изглежда особено вероятно да го видим да подобри своя рекорд в турнира, защото пред него се задава битка с Карлос Алкарас, когото никога не е побеждавал в своята кариера.


Форум - Дискусия на живо

Оцени тази статия:
Геврек и 12 поредни гейма: Хачанов организира тежък разгром на отстранилия Григор в Рим Калоян Соколов
Теми:  
atp | григор димитров | карен хачанов | Обзори | рим | франческо пасаро

Коментари





Следвайте ни в Facebook