Гледайте на живо: Григор Димитров - Виктор Троицки 6:3, 6:3

от в 18:40 на 10.02.2017

Днес ще бъдат определени полуфиналистите на тенис турнира Garanti Koza Sofia Open. Най-интригуващият четвъртфинал е от 18 часа и противопоставя Григор Димитров и финалиста от миналата година Виктор Троицки, който празнува днес 31-ия си рожден ден.

„Ще му честитя преди мача. После… Има един победител”, коментира с усмивка Гришо вчера на пресконференцията след победата над Янович.

Двамата са си разменили по две победи до момента. Сърбинът спечели последните два двубоя, които бяха през миналата година. В изключително драматична среща Троицки се наложи на финала в Сидни след 2:6, 6:1, 7:6(7), като отрази мачбол на Димитров. В двубой от първия кръг на „Ролан Гарос“ българинът отстъпи в петсетова драма с 6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 3:6.

Григор обаче е спечелил единствената среща помежду им в зала. През 2012 година в Базел първата ни ракета победи с категоричното 6:3, 6:2. Другият успех на Димитров срещу Троицки беше през януари 2016-а, когато в Бризбън го надигра със 7:5, 6:7(6), 6:2.

Днес вече стана ясен първият полуфинал на турнира. Роберто Баутиста Агут ще се изправи срещу Давид Гофен

След двубоя Димитров – Троицки съперникът на победителя ще се определи в мача между №8 Мартин Клижан и изненадата Николоз Басилашвили, който вчера отстрани водача в схемата Доминик Тийм.

Гледайте онлайн:

Линк 1 - БНТ

Линк 2

ПЪРВИ СЕТ
Григор Димитров имаше труден първи гейм и се наложи да спасява две поредни точки за пробив. Той обаче го направи с отлични сервиси. Веднага след това той притисна сърбина и също достигна до възможност да вземе подаването му. Троицки не издържа в дълго разиграване и сбърка от бекхенд. След това Димитров спечели подаването си за 3:0 след 10 минути на корта. В следващите няколко гейма и двамата нямаха особени затруднения, а Григор вече води с 5:2. До края Гришо нямаше никакви проблеми и то при все, че вкарваше под 50% първи сервис. Той приключи сет за точно 30 минути на корта.

ВТОРИ СЕТ
След почивката пробивът за Гришо дойде за 5:3, а след това той бе безкомпромисен на свой сервис.

Гледайте на живо: Григор Димитров - Виктор Троицки 6:3, 6:3 Георги Христов