Гофен и Басилашвили постигнаха нови победи и са на четвъртфинал в Анталия!

от в 15:05 на 09.01.2021

Давид Гофен бе на прага от отпадането на старта в Анталия, отразявайки пет мачбола в срещата си срещу Пиер-Юг Ербер, но днес белгиецът беше напълно преобразен и отпусна едва два гейм на Никола Кун - 6:2 6:0. Гофен спечели първите девет гейма преди съперника му да съумее да се разпише, само че вторият поставен не позволи да се стигне до някакви усложнения за него и се класира за четвъртфиналаната фаза, където го очаква двубой със Стефано Травалия.

Николоз Басилашвили също намери място във финалната осмица. Грузинецът се справи със съпротивата на местния представител Алтуг Челикбилек, надигравайки го със 7:6(1) 6:4. По този начин световният номер 40 записа първата си двусетова победа от края на сезон 2019, а в утрешния ден го очаква тежка битка с Алекс Де Минор.

Гофен и Басилашвили постигнаха нови победи и са на четвъртфинал в Анталия! Калоян Соколов