Гофен пребори Зверев в труден мач и е 1/4-финалист в Монте Карло

от в 15:34 на 15.04.2021

Давид Гофен последва Стефанос Циципас и Алехандро Фокина и се класира за четвъртфиналите в Монте Карло. Белгиецът постигна чист успех срещу петия поставен в схемата Александър Зверев - 6:4 7:6(7), който е и негов трети срещу германеца.

Двубоят започна равностойно, като двамата откриха с убедителни сервис геймове. Първите сериозни възможности бяха на страната на  Зверев, но той не ги оползотвори. В последвалия сервис гейм на германеца пък дойдоха и първите шансове за Гофен да се добере до брейк, но отново безуспешно. Пробивът все пак стана факт, когато белгиецът изигра добър гейм на посрещане и се възползва от колебливата игра на съперника си, за да поведе с 4:3. При 5:4 поставеният под номер 11 в схемата получи шанса на собствен сервис да затвори сета и след известни затруднения, той спечели сета в своя полза и се доближи само една част от това да се класира за четвъртфиналите.<

>

Във втората част Зверев подобри играта си и съумя да намали непредизвиканите грешки от първия сет. Германецът загуби само три точки след вкарано първо подаване, но така и не съумя да се добере до желания брейк. В крайна сметка двамата трябваше да изиграят пълния формат на сета, след като нито един от двамата не направи пробив. В тайбрека инициативата бе поета от Гофен, който дръпна в резултата след бързо реализирани минипробиви и поведе с 5:2 точки. Белгиецът след това си гарантира комфортна преднина от 6:2, ала нервите взеха връх във важните моменти и той пропусна четири мачбола, за да възстанови паритета в точково отношение. Зверев получи шанс да вкара развръзката в решителен сет, но това не се случи. Все пак от петия си опит Гофен сложи точка на спора след продължително разиграване и си гарантира място сред последните осем в надпреварата.<

>

Гофен пребори Зверев в труден мач и е 1/4-финалист в Монте Карло Владислав Риждов