Гофен с двусетова победа срещу Сонего и класиране за полуфинал в Монпелие

от в 13:40 на 26.02.2021

Поставеният под номер две в схемата на турнира в Монпелие се справи с Лоренцо Сонего с резултат 6:4 6:4 и се класира за полуфиналната фаза на турнира.

Гофен старира силно, като проби Сонего още в откриващия му гейм, а впоследствие не допусна преднината му да бъде загубена. Въпреки че в хода на сета Сонего вдигна нивото си на игра и дори стигна до брейкбол, белгиецът минимизира шансовете на съперника си с вариативен сервис и успешни излизания на мрежата, които му позволиха да печели по-бързо точките си и да поведе в резултата.

Сонего стартира втория сет с пробив, но не можа да го затвърди и последва моментален рибрейк от страна на Гофен. Следващите няколко гейма вървяха равностойно, докато Гофен не направи важна крачка към победата, пробивайки за втори път съперника си, поведе с 5:3 и така принуди Сонего да сервира за оставането си в мача. Италианецът спечели гейма си, а след това, сервирайки за мача, Гофен не допусна изненада и се класира за 30-ти полуфинал на ниво АТП в кариерата си.

В спор за място на финала белгиецът очаква победителя от мача между Егор Герасимов и Алехандро Давидович Фокина.<

>

Гофен с двусетова победа срещу Сонего и класиране за полуфинал в Монпелие Владислав Риждов