Голям шок за Федерер на старта в Лондон, Тийм не му даде никакви шансове

от в 23:40 на 10.11.2019

Доминик Тийм шокира Роджър Федерер и го победи в дебютния мач и за двамата от тазгодишните финали в Лондон.

Австриецът се наложи изненадващо над ветерана със 7:5, 7:5 за час и 35 минути игра.

В първия сет Тийм проби още в първия гейм, но в четвъртия неговият противник съумя да върне пробива. След това двамата си спечелиха подаванията преди Доминатора да стигне до решителен пробив за 6:5 и след това да си вземе сервис гейма.

Във втория сет и двамата си взимаха подаванията, но отново в единадесетия гейм Тийм проби и след това си взе сервис гейма, за да спечели и самата среща.

Това усложнява изключително много задачата на Маестрото, тъй като преминаване напред в Група "Бьорн Бьорг" до голяма степен ще зависи от негова победа над Новак Джокович.

След този мач Тийм и Джокера са лидери в групата с по точка, а Фед и Беретини са без точка и със загуби без спечелен сет, след първите срещи.

Голям шок за Федерер на старта в Лондон, Тийм не му даде никакви шансове Калоян Пламенов