Голяма сензация в Синсинати: Медведев детронира Джокович и е на финал

от в 07:21 на 18.08.2019

Руснакът Данил Медведев доста изненадващо детронира Новак Джокович в Синсинати и се класира за финала след 3:6, 6:3, 6:3 за 1 час и 43 минути игра. Това е негов втори "Мастърс" финал в кариерата му до момента, след като игра и за трофея в Монреал, но загуби на финала.

Това бе и пети мач между Джокера и руснака, както и втора победа за младия състезател.

Първият сет бе решен от един единствен пробив в шестия гейм, а във втория сет всичко отново се реши от един пробив, но този път в полза на руснака, който падна в осмия гейм.

В решителния трети сет Данил имаше по-лесна задача и проби два пъти сърбина, за да стигне до успеха. Той проби първо в третия и след това в деветия гейм.

В спор за трофея той ще се изправи срещу белгиеца Давид Гофен.

Голяма сензация в Синсинати: Медведев детронира Джокович и е на финал Калоян Пламенов
данил медведев | новак джокович | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в синсинати