Гьоргес даде само три гейма на Касаткина и триумфира в Москва

от в 14:20 на 21.10.2017

Германката Юлия Гьоргес триумфира на женския турнир в Москва, след като успя да победи без никакви проблеми с 6:1, 6:2 представителката на домакините Дария Касаткина.

По този начин по-опитната състезателка изравни статистиката в преките двубои срещу рускинята на 2-2 победи. Очакванията преди двубоя бяха за успех на рускинята, но тя не приличаше на себе си и изигра много слаб мач в който взе едва три гейма.

Гьоргес действаше изключително стабилно на корта и след общо четири пробива - по два в двата сета, стигна до трофея.

Срещата между двете продължи 1 час и 6 минути, а след триумфа си германката ще спечели 470 точки за световната ранглиста и 147,500 щатски долара.

Това е неин трети трофей в кариерата си първи от шест години насам. Преди това тя бе триумфирала в Гащайн и Щутгарт.