Григор Димитров - Фернандо Вердаско 6:2, 6:7, 6:3 (гейм по гейм)

от в 18:52 на 24.04.2019

Григор Димитров започна участието си на АТР 500 турнира в Барселона с победа. На старта българинът надигра местния любимец Фернандо Вердаско с 6:2, 6:7, 6:3.

Така Димитров вече води на Вердаско с 4:3 в преките мачове и задълбочи кризата при испанеца, който в последните месеци записва слаби резултати.

Победителят от този мач ще играе с приятната изненада - №81 Николас Джари. Чилиецът направи изненадващ обрат срещу Александър Зверев вчера.

КОМЕНТАР ГЕЙМ ПО ГЕЙМ:

* Димитров сервира първи

1:0 - Григор печели първия си гейм на нула.

1:1 - Гришо спечели първото разиграване, но след това Вердаско намери началния си удар и печели на 15.

2:1 - Втори пореден гейм на нула за Гришо. Той вече има на сметката си три директни точки от сервис.

3:1 - Григор спечели хубаво разиграване при 30:30 и стигна до първа точка за пробив. Вердаско я отрази, но при втората българинът не сбърка и повежда решително.

4:1 - Григор отрази четири точки за бърз рибрейк от страна на Вердаско и затвърждава пробива.

4:2 - Вердаско продължава да е разколебан и да допуска неточности. Григор имаше шанс за пореден пробив, но пропусна възможността. Испанецът измъкна гейма си.

5:2 - Димитров имаше затруднения в началото и изостана с 15:30. В трудната ситуация той обаче не се притесни и обърна убедително в своя полза.

6:2 - Вердаско направи двойна грешка за 15:40. Григор се възползва от това и с пробив приключва първата част.

ВТОРИ СЕТ:

1:0Много равностоен откриващ гейм, в който се стигна до равенство 40:40. Вердаско пропусна поредни точки за пробив и в крайна сметка Григор открива резултата в своя полза след почивката.

1:1 - Вердаско пак имаше сериозни трудности при негов начален удар. Стигна се до няколко равенства. Все пак той се измъкна и изравнява резултата.

2:1 - Григор отново повежда като и този път двамата стигнаха до равенство, но все пак българинът наложи волята си.

2:2 - Най-добрият гейм за Вердаско. Той затваря на нула.

3:2 - Гришо поведе бързо с 40:0, но след това направи двойна грешка. Това не му се отрази и той пак е напред в резултата.

3:3 - Вердаско се измъкна от ситуация 0:40. Испанецът изигра пет много силни точки и обърна със самочувствие гейма си. Публиката също окуражава своя сънародник.

3:4 - Грешките зачестиха в играта на Григор, който се озова в трудна ситуация 15:40. Испанецът игра много хитро и след продължителна размяна реализира първия си ПРОБИВ в мача.

4:4- Вердаско изигра безобразен гейм. Той направи двойна грешка и изостана 0:40. Гришо връща ПРОБИВА бързо.

5:4 - Първата ракета на България спечели подаването си и принуждава Вердаско да сервира за оставане в мача.

5:5 - При 30:30 и 40:40 Григор бе на две точки от победата. При втория случай той допусна лека грешка и се ядоса на себе си. В крайна сметка Вердаско взема гейма си.

6:5 - Григор си осигури минимум тайбрек. Той сервира добре и разнообрази с излизания на мрежата, печелейки на 30.

6:6 - Вердаско загуби първото разиграване, но след това сервира добре и с лекота обърна в своя полза.

6:7 - Григор Димитров допусна двойна грешка за начало на тайбрека. Вердаско се възползва максимално, за да поведе с 3:0 точки. При 6:1 Вердаско не успя да реализира три сетбола, но с ас затвори за 7:4.

ТРЕТИ СЕТ:

* Вердаско сервира първи

0:1 - ПРОБИВГригор спечели подаването на своя опонент и то на нула по безапелационен начин.

0:2 - Пробивът е затвърден с гейм на 30.

0:3 - Много трудности за Вердаско, който пропусна геймбол и в крайна сметка бе наказан. ВТОРИ ПРОБИВ за Димитров.

0:4 - Гейм на 15. Григор е все по-близо до победата.

1:4 - Вердаско прекъсва серията на Димитров. Той печели на 15.

2:4 - Единият ПРОБИВ преднина за Григор Димитров, е върнат. Много неточности от българина и Вердаско печели на 15.

3:4 - Макар и не безпроблемно Вердаско печели гейма си и продължава серията в своя полза.

3:5 - Няколко много добри разигравания за Григор, в които държеше инициативата през цялото време му донесоха аванс 40:15 и той реализира втория геймбол.

3:6 - Гришо завърши по оптимален начин мача - с нов пробив.

Григор Димитров - Фернандо Вердаско 6:2, 6:7, 6:3 (гейм по гейм) Георги Христов
григор димитров | григор димитров - фернандо вердаско | тенис | тенис бг | тенис бг на живо | тенис на живо | фернандо вердаско