Григор Димитров - Ян-Ленард Щруф - 4:6, 7:6, 3:6 (гейм по гейм)

от в 16:15 на 14.05.2019

Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира от сериите Мастърс в Рим. Димитров имаше преднина от 3:1 в третата решителна част, но загуби следващите пет гейма. Така Григор отстъпи с 4:6, 7:6(5), 3:6 от германецът Ян-Ленард Щруф.

Победителят от този двубой ще играе с Марин Чилич.

Най-доброто постижение на Григор Димитров в Italian Open бе през 2014 година. Тогава той отстъпи в полуфиналите на Рафаел Надал.

Коментар на живо:

* Димитров ще сервира първи

ПЪРВИ СЕТ:

0:1 - Григор сам се постави в трудна ситуация като направи двойна грешка за 30:30. След това допусна непредизвикана грешка от форхенд и съперникът му получи шанс да пробие. Щруф се възползва и открива резултата в своя полза.

0:2 - Пробивът е затвърден. Германецът сервира отлично и не оставя шансове на Димитров. Той печели на 15.

1:2 - Първи гейм за Димитров в мача. Той затваря на 30. В ложата му са баща му Димитър и Радек Щепанек.

1:3 - Много добро сервиране от Щруф. Той печели на нула.

2:3 - Най-добрият гейм на Димитров до момента. Затваря на 15 и отново скъсява дистанцията.

3:3 - Григор спечели хубаво дълго разиграване, за да поведе 30:15. След това той заслужи и първата си точка за пробив при 40:30. Той я реализира след непредизвикана грешка от форхенд на Щруф.

4:3 - Няколко грешки на Димитров и той се озова в ситуация 15:40. Два отлични сервиса обаче му донесоха равенство 40:40 и точките за пробив бяха отразени. Българинът печели гейма си и повежда в общия резултат.

4:4 - Щруф бързо взе аванс от 30:30, но след това Димитров съумя да изравни за 30:30. Все пак германецът намери сервиса си и затвори с ас.

4:5 - ПРОБИВ! Ужасен гейм за Димитров, който направи множество пропуски и бе пробит на 15. Щруф ще сервира, за да приключи първата част.

4:6 - Първият сет е в полза на Ян-Ленард Щруф. Григор успя да стигне до равенство 30:30, но след това допусна леки грешки. 35 минути игра в откриващата част. Гришо спечели едва 27% от точките след втори сервис в тези минути.

ВТОРИ СЕТ:

По време на почивката Димитров се е консултирал и с физиотерапевта на корта.

1:0 - Григор прекъсва серията на противника и открива резултата след почивката. Гейм на 30 в негова полза.

1:1 - Един от най-бързите геймове в мача. Щруф печели бързо на нула.

2:1 - Много добър отговор на българския състезател. Той също взема подаването си без да загуби точка.

2:2 - Григор Димитров спечели чудесно разиграване за 40:30. Щруф обаче бързо отрази точката за пробив. В крайна сметка той обръща резултата в своя полза.

3:2 - Втори гейм на нула за Димитров в този сет.

3:3 - Отново сервиращият доминира. Щруф без проблеми затваря на 15.

4:3 - Този път Гришо имаше малко повече затруднения. Щруф стигна до 30:30. След това обаче българинът намери началния си удар и без проблеми отново повежда.

4:4 - Точно един час на корта в този мач. Щруф изравнява с гейм на 15.

5:4 - Гришо обърна бързо гейма от 0:15. Така той заставя опонента да сервира за оставане в сета.

5:5 - При 30:15 Григор пропусна добро разиграване, в което да изравни резултата. Щруф печели на 15.

6:5 - Трудности за Григор Димитров. Лоша къса топка от негова страна доведе ситуацията до 15:40. Последваха две тежки дълги разигравания, които Димитров успя да спечели. След това той си осигури поне тайбрек.

6:6 - Щруф поведе 40:0 и реализира втория си геймбол. Ще гледаме пълен формат на този сет.

7:6 - Щруф не издържа и направи решителна непредизвикана грешка, след която Димитров поведе с 4:2 точки. Това му беше достатъчно, за да затвори тайбрека със 7:5.

ТРЕТИ СЕТ:

* Щруф ще сервира първи

0:1 - Сериозно изпитание за Щруф. Той спаси две поредни точки за пробив, но при третата капитулира. ПРОБИВ за Димитров с началото на третия сет.

0:2 - Пробивът е затвърден с гейм на нула.

1:2 - Гейм на 15 за Щруф.

1:3 - Много убедителен - Димитров печели пак на нула.

2:3 - Щруф печели на 40 и се задържа в сета.

3:3 - За съжаление Димитров не издържа на напрежението. Той спаси една точка за пробив, но при следващата, загуби подаването си.

4:3 - Трети пореден гейм за Щруф. Той разнообразява играта си с доста излизания на мрежата и тази тактика работи.

6:3 - Серията на Щруф набъбна до пет поредни гейма и той затваря мача.

Григор Димитров - Ян-Ленард Щруф - 4:6, 7:6, 3:6 (гейм по гейм) Георги Христов
григор димитров | григор димитров - ян-ленард щруф | григор димитров на живо | григор димитров тенис бг | рим | тенис | тенис бг | тенис лайв | тенис на живо | тенис новини | тенис турнир в рим | ян-ленард щруф