Григор Димитров - Марин Чилич 6:7, 6:4, 4:6, 7:6, 6:3 (гейм по гейм)

от в 16:17 на 29.05.2019

Григор Димитров постигна втора победа в Париж срещу бившия шампион от US Open Марин Чилич. Гришо се наложи след обрат - 6:7, 6:4, 4:6, 7:6, 6:3 във втори кръг на "Ролан Гарос".

Сега той ще се изправи срещу Стан Вавринка в следващата фаза.

РАЗВИТИЕТО НА МАЧА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ:

ПЪРВИ СЕТ:
* Чилич сервира първи

1:0 - Григор стигна до 30:30 след страхотен печеливш удар от форхенд. След това Чилич изигра две хубави точки и открива резултата.

1:1 - Гришо сервира перфектно и поведе 40:0. След това направи една двойна грешка, но това не му попречи да спечели подаването си.

2:1 - Чилич играе много агресивно. Той доминира с форхенда си и печели на 15 преди първата почивка.

2:2 - Гришо бързо поведе с 40:15. След това обаче Чилич намери форхенда си и изравни. Сервисът помогна на Димитров, който пак изравнява.

3:2 - Чилич доминира в дългите разигравания. Хърватинът печели на 15.

3:3 - Гришо спечели хубаво разиграване за 30:15, но след това сбърка от бекхенд - 30:30. Сервисът влезе в действие и той изравнява общия резултат.

4:3 - Чилич направи две непредизвикани грешки и изостана 0:30. Григор се възползва и стигна до три поредни точки за пробив. Чилич спаси смело първите две, а при третата и Григор му помогна с аут. Двуметровият гигант обръща гейма.

5:3 - Трудности за Гришо. Той не успя да спечели две дълги разигравания и изостана 0:30. При този резултат се стигна до най-хубавото разиграване в мача, но за съжаление Чилич успя да направи минаващ удар и също достигна до 40:0. Първият сервис на Димитров изневери - той направи двойна грешка още при първия шанс за ПРОБИВ.

5:4 - Гришо се бори и заслужи 30:15 след хубаво разиграване. Чилич обърна до 40:30, но пропусна сетбол с двойна грешка. ПРОБИВЪТ бе върнат след атрактивно разиграване в полза на Димитров.

5:5 - Най-добрият гейм на Григор Димитров. Той изравнява без проблеми.

6:5 - Страхотни ретури пласира Григор и поведе 30:0. След това той стигна и до възможност за пробив, но Чилич се измъкна - 40:40. Хърватинът си гарантира тайбрек.

6:6 - Димитров обръща от 0:15 и си осигурява тайбрек.

7:6 - Чилич получи "бонус" с двойна грешка на Григор и поведе 4:3 точки. Той стигна до три поредни сетбола при 6:3 и реализира първия. Близо час на корта дотук.

ВТОРИ СЕТ:
* Димитров сервира първи

1:0 - Григор започва след почивката с гейм на 15.

1:1 - Хърватинът навакса изоставане от 0:15 и изравнява. 72 минути на корта до момента.

2:1 - Димитров вдигна на крака публиката с чудесно изпълнение от форхенд за 30:0. Той печели сервиса си с лекота.

2:2 - Чилич направи двойна грешка за 0:15, но след това спечели уверено.

3:2 - Димитров затваря с гейм на нула и отново е напред в резултата във втория сет.

3:3 - Чилич поведе 15:0, но след това Димитров спечели три поредни разигравания. Той стигна до две точки за пробив с чудесна къса топка. С малко късмет Марин ги отрази - 40:40 и затваря в своя полза.

* По същото време Стан Вавринка вече води с 6:1, 6:4 на Кристиан Гарин. Победителят от този мач ще бъде съперник на Димитров или Чилич.

4:3 - Димитров сервира добре за аванс 40:15. Той реализира втория геймбол.

4:4 - Много оспорвана игра. При 30:30 Чилич сбърка от бекхенд и се стигна до точка за пробив. Удар на Гришо обаче отиде минимално в аут. Чилич се измъква в крайна сметка. 100 минути на корта дотук.

5:4 - Чилич спечели хубаво разиграване за 30:15, но Димитров изравни с ас за 30:30. Сервисът му помага и той принуждава Чилич да сервира за оставане във втория сет.

6:4 - Много проблеми на Чилич създаде Григор. Хърватинът изостана 0:30, а след това и 15:40. Това значеше два сетбола за Димитров. Първият бе спасен с ас, а вторият с много смела къса топка. Последва двойна грешка от страна на Чилич за трети пореден СЕТБОЛ. Този път Димитров не пропусна и изравнява общия резултат.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 - С лекота Григор Димитров печели трети пореден гейм и вече има аванс в сет №3.

1:1 - Чилич спаси точка за пробив и все пак изравнява.

2:1 - Гришо продължава да играе по-убедително от съперника в тези минути. Гейм на 15.

2:2 - За първи път от доста време Чилич действа по-стабилно. Печели на нула подаването си.

3:2 - Григор поведе с 40:0, но Чилич намери сили да спечели две поредни разигравания. Гейм на 30.

3:3 - Чилич печели гейма си на 30.

3:4 - Стигна се до няколко равностойни разигравания и 30:30. В този момент Димитров трепна. Той даде втори шанс за пробив на бившия шампион от US Open и Чилич не сгреши.

3:5 - Чилич затваря на 15 и се приближава на гейм от спечелването на третата част.

4:5 - Григор остава в сета. Той принуждава Чилич да сервира за спечелването му след почивката. Димитров се наложи на 15.

4:6 - Гейм на нула за Чилич. Той вече води с 2:1 сета.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

1:0 - Гришо открива в своя полза с гейм на 15.

1:1 - Чилич играе все по-уверено. Началният му удар е все по-ефективен. Гейм на нула.

2:1 - Димитров отново повежда в четвъртата част. Той печели на 30 след директна точка от сервис при геймбола.

2:2 - Марин има сериозни проблеми с първия сервис. Чилич допусна двойна грешка и Григор получи точка за пробив. Хърватският гигант обаче се измъкна от трудната ситуация след четири равенства и изравнява.

3:2 - Най-трудният гейм в този сет за Димитров. Стигна се до няколко равенства, но той все пак печели в своя полза. 82% спечелени точки след първи сервис за Димитров до момента срещу 73% за Чилич.

3:3 - Втори гейм на нула в този сет за Чилич. Той сервира на ниво.

4:3 - Димитров обърна в своя полза от 15:30. Той продължава да има над 80% спечелени точки след първи начален удар и осем аса. При втори сервис обаче е спечелил 43%, а Чилич 59%. Това се дължи и на 9 двойни грешки от страна на Димитров.

4:4 - Пореден много оспорван гейм. Димитров поведе 30:0, но Чилич съумя с добро сервиране да обърне до 40:30. Стигна се до равенство, но Чилич все пак се измъква. На трибуните двубоя е наблюдаван от Линдзи Вон.

5:4 - Гришо бързо поведе 40:0, а след това реализира втория геймбол ас.

5:5 - Трети гейм на нула за Чилич в сета.

6:5 - Григор Димитров си осигурява поне тайбрек в този сет. Той имаше трудности като се стигна до 30:30, но след това сервира добре.

6:6 - Перфектно сервиране от Чилич, който затваря на 15.

7:6 - Блестящ тайбрек за Григор Димитров. Той поведе от самото начало за 4:1 точки и затвори за 7:2.

ПЕТИ СЕТ:

0:1 - ПРОБИВ! Григор играе все по-добре и печели подаването на хърватина на 15.

0:2 - Григор отрази три точки за рибрейк и затвърждава в своя полза.

1:2 - Чилич спира серията на Гришо и печели своя гейм.

1:3 - Лесен гейм на 15 за Димитров, който се доближава все повече до успеха.

2:3 - Чилич остава в битката, след като си печели подаването.

2:4 - Димитров печели подаването си на 40 и прави още една крачка към победата.

2:5 - ВТОРИ ПРОБИВ! Гришо пробива подаването на Чилич на 30 и вече няма какво да го спре.

3:5 - Григор пропиля два мачбола и позволи един от пробивите да бъде върнат

3:6 - НОВ ПРОБИВ ЗА ГРИШО и гейм, сет и мач!

Григор Димитров - Марин Чилич 6:7, 6:4, 4:6, 7:6, 6:3 (гейм по гейм) Георги Христов
ROLAND GARROS | григор димитров | григор димитров - марин чилич | григор димитров на живо | марин чилич | париж | ролан гарос | ролан гарос 2019 | ролан гарос на живо | тенис | тенис бг | тенис лайв | тенис на живо | тенис новини