Григор Димитров с нова трисетова победа в Торонто

от в 20:38 на 09.08.2018

Григор Димитров достигна четвъртфиналите на "Мастърс 1000" в Торонто след нова трисетова битка. Поставеният под №5 Димитров надигра младия американец Франсис Тиафо със 7:6(1), 3:6, 7:6.

Така в следващата фаза той очаква Кевин Андерсън. Той води на двуметровия гигант с 6:1 в преките мачове. Най-доброто постижение на Гришо в състезанието датира от 2014 година, когато достигна полуфиналите и бе спрян от Жо-Вилфред Цонга.

В първия сет Тиафо проби за 3:2, но веднага се стигна до рибрейк - 3:3. Стигна се до тайбрек, в който Димитров бе категоричен - 7:1 точки.

След почивката Тиафо спечели три поредни гейма за 5:2 и реши всичко в своя полза.

Той имаше отличен шанс и в третия сет, когато бързо взе аванс от 2:0. Димитров обаче реагира чудесно и стигна до пълен обрат 3:2, връщайки пробива. Следващият критичен момент за Григор бе при 5:5, когато отрази възможност да загуби подаването си и си осигури тайбрек. В него Тиафо поведе 4:2, но Димитров бързо изравни- 4:4. След това българинът бе по-добър в решителните разигравания.

По-късно тази вечер Димитров и Давид Гофен ще играят при двойките срещу Оливие Марах и Мате Павич.