Григор Димитров се разправи с Полковника в Индиън Уелс
За пети път в своята кариера Григор Димитров достигна до трети кръг на "Мастърс 1000" в Индиън Уелс. Българинът победи 84-ия в световната ранглиста Михаил Южни с 6:4, 6:0 в откриващия си мач на турнира в Калифорния.
Това е общо 17-а победа за Димитров през сезон 2017 дотук в 19 срещи. В момента той заема 13-о място в ранглистата, но е много вероятно да изпревари поне 12-ия в подреждането Давид Гофен. Белгиецът трябва да защитава достигането си през миналата година на полуфиналите.
Така в следващата фаза Григор очаква местния любимец Джак Сок. Американецът води с 2:1 в преките им срещи досега.
В първия сет Димитров започна чудесно с пробив и аванс от 2:0. Той обаче позволи да загуби преднината си бързо. Руснакът, който е известен и с прякора си Полковника, осъществи рибрейк за 1:2 в гейм, който преобладаваха непредизвиканите грешки.
Двамата взимаха геймовете си до 5:4 за Димитров. Тогава българинът с лекота проби отново и приключи откриващия сет за 40 минути на корта. Общо той спечели девет точки повече - 35 срещу 26.
Южни нямаше сили за особена съпротива след почивката. Родният талант убедително поведе с два пробива за 4:0 и до края не изпусна инициативата.
Виж още:
▶ Григор Димитров и Никол Шерцингер отново блестят в Холивуд (снимки)
▶ Григор Димитров и Шарапова се събират за демонстративно шоу в Мадрид
▶ ВИДЕО: Григор тренира с шампиона Джокович
▶ Илие Настасе: Григор Димитров и Зверев ще са звездите в следващите 10 години
Виж още:
▶ Григор Димитров срещу Алехандро Табийо - анализи, очаквания, коефициенти
▶ "Невероятно съм впечатлен от теб": Григор с класен жест към своя съперник след мача (видео)
▶ Григор след героичния обрат: Болежките не могат да минат, когато играя всеки ден (видео)
▶ Очаквайте на живо: Григор Димитров срещу Алехандро Табийо на 1/8-финалите в Монте Карло