Григор Димитров спечели първия сет срещу Джокович

от в 18:02 на 03.11.2016
Искрен Минчев

Григор Димитров спечели първия сет от битката си с Новак Джокович в осминафиналите на "Мастърс 1000" в Париж с 6:4. Така в момента Джокович има нужда от пълен обрат, ако не иска да повиши значително шансовете на Анди Мъри да оглави световната ранглиста. Шотландецът би имал нужда от титлата, ако Джокера отпадне днес.

Първият критичен момент за Новак в мача бе при 1:1, когато той направи двойна грешка и изостана 15:40. Поставеният под №14 се възползва и реализира втората. Последва епичен гейм от близо 15 минути, в който Григор пропусна няколко шанса да затвърди пробива, допусна двойни грешки и в крайна сметка бе наказан - 2:2. В петия гейм Джокович спаси три поредни точки за пробив с асове, но все пак при четвъртия отново загуби подаването си.

До края Григор не остави шанс на опонента и затвори тази част с 6:4.