Григор Димитров в търсене на исторически втори 1/2 финал в Големия шлем

от в 20:13 на 24.01.2017

Григор Димитров ще опита в сряда сутринта да достигне до втория си полуфинал в турнирите от Големия шлем. Негов опонент в четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия ще бъде световният №11 Давид Гофен, а мачът се очаква да започне около 06,00 часа българско време.

До момента Димитров е достигал полуфиналите единствено на Уимбълдън от най-престижните тенис състезания. На Australian Open той бе четвъртфиналист през същата тази 2014-а година, когато отстъпи на световния №1 по това време, Рафаел Надал. Така при евентуален успех над Гофен турнирът в Мелбърн, може да се превърне в най-успешния за българина.

Гришо отдавна е най-добрият български тенисист в историята при мъжете, но все още има рекорди на сестрите Малееви, от които е далеч.

Той може да се изравни с Мануела Малеева, която има два последователни полуфинала на US Open през 1992 и 1993 година. Тя обаче има още множество четвъртфинали в Шлема - на "Ролан Гарос" - 1989, 1990,1987, на Australian Open - 1992 и 1994, на US Open - 1988, 1989, 1990. Освен всичко Мануела има титла в Ню Йорк при смесените двойки от 1984 заедно с Том Гъликсън.

Катерина Малеева е с четвъртинали на Australian Open 1990 и 1991, на Уимбълдън 1990 и 1992, "Ролан Гарос" 1990 и US Open 1988 и 1993. Освен това тя е финалистка при двойките на US Open 1994.

Магдалена Малеева може да се похвали с четвъртфинал на US Open 1992 поединично и на двойки от 2003.

Иначе залогът за Давид Гофен също е голям, тъй като и Белгия няма полуфиналист в този турнир от 1925-а година.

Букмейкърите дават предимство на Димитров с коефициенти около 1,50 при 2,6 за Гофен. Дотук двамата имат един мач на професионално ниво - на US Open 2014 Гришо обърна мача след 0:6 в първия сет до 3:1 в своя полза. Той е печелил и три пъти в турнири от "Фючърс" сериите срещу този съперник.

Победителят от този мач ще играе в следващата фаза срещу Рафаел Надал или Милош Раонич.

ГЛЕДАЙТЕ ОНЛАЙН ДВУБОЯ ТУК!

Григор Димитров в търсене на исторически втори 1/2 финал в Големия шлем Георги Христов