Григор откри сезона на клей с победа!

от в 15:23 на 14.09.2020
Димитър Беловски

Григор Димитров записа отлична двусетова победа на старта на „Мастърса“ в Рим. Българинът надигра италианеца Джанлука Маджер със 7:5, 6:1 за около 1 час и 15 минути игра.

Гришо първи реализира пробив в първия сет за 3:1. Маджер обаче веднага направи рибрейк и намали резултата. След това двамата печелиха сервис геймовете си, но при 6:5 и сервис на италианеца Гришо проби при първата си възможност, а с това спечели и първия сет.

Втория сет се разви по най-благоприятния за Григор начин и той проби на нула за 2:0, а след това с гейм на 30 затвърди пробива. Хасковлията натисна съперника си още повече и реализира нов пробив за 4:0. Маджер успя да спечели сервис гейма си при 5:1, но след това Гришо бе безкомпромисен и с гейм на 0 затвори двубоя в своя полза.

Следващият опонент на Григор ще бъде Йошихито Нишиока или Миомир Кечманович, а двубоят между японеца и сърбина ще бъде утре.