Григор започна победоносно в Торонто след успех над Вердаско

от в 06:29 на 08.08.2018

Григор Димитров победи Фернандо Вердаско след 4:6, 6:2, 7:6(5) в първия си мач от "Maстърс" турнира в Торонто, Канада.

Срещата между двамата продължи общо 2 часа и 35 минути, като бе прекъсната при 4:4 в третия сет заради дъжд, но в крайна сметка няколко часа по-късно се доигра и българинът успя да си го върне на испанския ветеран.

Вердаско излезе краен победител в последните две срещи между двамата, след като елиминира хасковлията на тазгодишните "Ролан Гарос" и турнира в Индиън Уелс.

След успеха на нашенеца общата статистика в мачовете между двамата вече е 4-2 победи в полза на Димитров.

Първият сет, който отиде в полза на испанеца, се реши от един единствен пробив в първия гейм. Това обаче не пречупи Димитров и с пробиви в четвъртия и осмия гейм той спечели втория сет.

В третия сет пробиви нямаше, но в десетия гейм Григор пропусна мачбол при сервис на противника. В крайна сметка се стигна до тайбрек в който българинът бе по-съобразителен и спечели след 7:5 точки.

Следващият противник на Димитров ще се определи от мача между Франсис Тиафо и Милош Раонич.