Хачанов и Шаповалов с победи; Чекинато надделя над Де Минор след обрат

от в 20:22 на 13.05.2019

Денис Шаповалов също записа победа. Канадецът от руски произход надделя над испанеца Пабло Кареньо Буста със 6:3 7:6(5).

Пробив в четвъртия гейм в негова полза беше решаващ за изхода на откриващата част, а през втората Буста спаси три мачбола, с което се стигна до тайбрек. Там Денис реализира пробив при 5:5, оказал се и решаващ, а по този начин си и осигури сблъсък със световния номер 1 - Новак Джокович.

Марко Чекинато победи Алекс де Минор след обрат след 6:4 3:6 1:6 след близо 2 часа и 30 минути на корта в Рим, подкрепян силно от местната публика.

В началото на срещата двамата си размениха по пробив, а по-късно Алекс стигна и до нов такъв, а с това и спечели първия сет. Подобно на първата част всеки взе по един ранен брейк, но този път решаващия пробив бе нанесен от Марко, с което се стигна и до трети сет. През последните 33 минути от мача Де Минор, въпреки че счупи ракетата си, не се справи да задържи всички 4 от своите подавания, а по този начин и позволи домакинът - Чекинато да се добере до победата в двубоя.

Карен Хачанов отстрани италианския тенисист Лоренцо Сонего след почти 3 часова битка. Руснакът показа характер и след 6:3 6:7(1) 3:6 си осигури мач с Роберто Баутиста Агут.

Първия сет руснакът направи ранен брейк и взе частта без сериозни затруднения. Последваха 45 минути, когато никой не допусна пробив, а така се стигна до тайбрек, където Лоренцо надделя след категоричното 7:1. В решаващия сет Хачанов направи ранен пробив, но в последствие допусна рибрейк. Въпреки това в крайна сметка след нов пробив за руснака той се класира напред.