Халеп и Осака продължават напред; Плишкова отпадна

от в 10:31 на 08.05.2019
Двукратната шампионка Симона Халеп спечели втора победа на Mutua Madrid Open във вторник, след като победи 7:5 6:1 Джоана Конта, за да премине безпроблемно на 16-тина финалите за четвърта поредна година.

"Чувствам се добре всеки път, когато идвам в Мадрид и се радвам да се върна и да печеля," каза Халеп пред пресата след победата си. "Това е специално място за мен. Много приятели идват. Хубаво е да се играе пред тях и когато се чувстваш като у дома си, можеш да играеш по-добре," добавя румънката.

Третата в света изигра стабилен мач с 19 печеливши удара и едва 13 непредизвикани грешки, а тя дори проби цели 5 пъти съперничката си. Световната №41 Конта, която миналата седмица достигна до първия си финал на клей в Рабат, наниза дори повече печеливши - 24, но бе пречупена поради голямо голичество непредизвикани, цели 34.

Дона Векич реализира сензацията не деня, след като елиминира 5-тата в света Каролина Плишкова. Хърватката показа характер и въпреки сериозно количество пробиви, след късни брейкове измъкна и двата сета и след 6:4 6:4 елиминира чехкинята.

Наоми Осака загуби сет, но след категоричен обрат продължава напред в турнира. Японката надделя над Сара Сорибес Тормо с 6:7 (5) 6:3 6:0 след повече от 2 час и 30 минути на корта. Номер 1 в света се движеше напълно равностойно с испанската си съперничка, но успя да вдигне оборотите и след 3:3 във втория сет, взе 9 последователни гейма. По този начин в битка за място на 1/4-финалите си осигури мач с Александра Сансанович, която вече на два пъти е побеждавала.

World No.1 Naomi Osaka passed the opening test of 2016 finalist Dominika Cibulkova in straight sets (Jimmie48/WTA)