Халеп с невероятен успех над Андрееску; Свитолина победи Плишкова

от в 18:08 на 28.10.2019

Дебютантката Бианка Андрееску и бившата номер едно Симона Халеп сътвориха невероятен сблъсък на първия им мач в Шънджън. В крайна сметка Халеп реализира абсолютен обрат, като благодарение на невероятната си игра, Симона се наложи с 3:6 7:6(6) 6:3.

Често хората сравняват двете тенисистки, поради сходния им начин на игра, ала днес Андрееску видимо се различаваше по нещо - агресивност от форхенд. Това беше основният коз на канадката през откриващия сет, но впоследствие напрежението оказа влияние и след много оспровани минути във втората част, резултатът стана равен.

След дълга почивка поради два медицински таймаута, нещата в третия сет се заплетоха още от начало. Независимо, че не изглеждаше никак добре физически, Андрееску все пак се бори до последно, но Халеп показа, че не случайно е била водачка в ранглистата, затваряйки мача в своя полза.

В другия двубой от тази група миналогодишната шампионка - Елина Свитолина надделя над световната номер две Каролина Плишкова. Двете сътвориха напрегнат сблъсък, ала в крайна сметка след 7:6(12) 6:4 украинката излезна от корта като победител. Въпреки че не беше много стабилна в напрегнатите моменти, пропилявайки общо шест сетбола, все пак Свитолина демонстрира по-убедителна игра, което и помогна да запише четвърта поредна победа над тази опонентка и да оглави Лилавата група.