Хамбург: Обзор на ден първи

от в 01:50 на 23.07.2019
Днес станахме свидетели на първите пет двубоя от основната схема на надпреварата в Хамбург, като качествените срещи не липсваха. Откъм драматизъм обаче имаше какво да се желае, при положение че само един измежду петте мача бе трисетов. Въпреки това всички двубои предложиха интригуващи мигове, а ето и как се развиха те:

Мартон Фучович победи Филип Колшрайбер с 6:3 6:0.

След само 65 минути игра унгарецът се класира за втория кръг в германския град. Мартон водеше играта през целия мач, като ранен пробив в първия сет му осигури преднината в отделните части, а във втория Колшрайбер бе тотално ,,пометен” от своя съперник. Германецът не се отчете с нито един гейм и спечели едва 13 точки в рамките на последната част ма двубоя, за да инкасира ,,геврек” и безславно да напусне домашната си надпревара.

Мартин Клижан победи Даниел Алтмайер с 6:2 6:2.

Този двубой си прилича по много неща с предходния - Клижан спечели двубоя за точно 65 минути, победи представител на домакините и даде само един гейм повече на съперника си, отколкото Фучович даде на неговия. Мартин бе водачът в двубоя през цялото време, като във втория сет и словакът можеше да запише ,,геврек”, водейки с 5:0 и сервис, но тогава последва лека отпускане на Клижан, който все пак при втория си сервис за успеха в мача не сгреши.

Жереми Шарди победи Беноа Пер с 6:7(4) 7:5 6:3.

Станахме свидетели на днешната изненада именно в този мач, в който петият поставен в Хамбург напусна надпреварата след цели два часа и 35 минути игра. Първият сет бе съвсем равностоен, като Пер показа по-здрави нерви в края на дългия гейм. Все пак Шарди реализира ранен пробив във втория сет, само че сервирайки при 5:4 по-възрастният от двамата французи се пропука и допусна изравняване. Тогава обаче Пер напомни на себе си и след поредица нелогични неточности той инкасира нов брейк, който този път се оказа критичен. В третия сет Шарди започна отново с ранен пробив, като този път Жереми не изпусна инициативата, дори още повече - той проби при 5:3, за да сложи точка на спора в своя полза.

Андрей Рубльов победи Кристиан Гарин с 6:4 7:6(5).

След 99 минути на корта Рубльов записа впечатляващ успех над клей специалиста от Чили. В първия сет двамата често губеха подаванията си, като по-издръжлив в крайна сметка се оказа руснакът. Във втория сет отново двамата не бяха стабилни на начален удар, но някак се стигна до тайбрек, в който Рубльов блесна с няколко магични изпълнения, за да съумее в крайна сметка да се наложи със 7:5 точки в дългия гейм, а с това - и да се класира напред в Хамбург.

Рудолф Мьолекер победи Леонардо Майер със 7:6(8) 6:4.

Отново в мач, продължил 99 минути, Мьолекер отстрани силно представящия се в Хамбург Лео Майер. В първата част пробиви нямаше, като в тайбрека Майер изпусна два сетбола, докато 18-годишният Рудолф се възползва именно от своя втори такъв, за да поведе в частите. Мьолекер започна втория сет с ранен брейк, а до края на двубоя представителят на домакините нямаше абсолютно никакви колебания, като след поредица от комфортно задържани подавания 150-тият в света се класира със стил за втория кръг на своя домашен турнир.

Хамбург: Обзор на ден първи В