Яфан Ван с първи трофей в кариерата си, триумфира в Акапулко след обрат (видео)

от в 07:02 на 03.03.2019

Китайката Яфан Ван триумфира на женския турнир в Акапулко, след като надделя над сочената за фаворитка в мача между двете София Кенин след 2:6, 6:3, 7:5 за 2 часа и 13 минути игра. Това е нейната първа титла в кариерата и благодарение на успеха си тя ще се изкачи доста в световната ранглиста.

В първия сет китайската тенисистка загуби тежко, след като нейната противничка стигна до пробиви в първия и седмия гейм, а азиатката дори не стигна до точка за пробив по време на частта.

Във втория сет Ван бе губеща, тъй като Кенин проби още в началото и затвърди пробива за 2:0 в геймовете. Последваха няколко поредни пробива и в крайна сметка Ван успя за първи път да поведе в резултата за 4:3 гейма. След това проби за 5:3 и си взе най-важното подаване в сета, за да прати мача в трети и решителен сет.

В него китайката проби в третия гейм, но в шестия пробивът бе върнат. С пробив в единадесетия гейм и спечелване на най-важния си сервис гейм с лекота тя в крайна сметка успя да стигне до големия успех.

Яфан Ван с първи трофей в кариерата си, триумфира в Акапулко след обрат (видео) Калоян Пламенов