Имер надигра Тиафо, Алкарас се справи със съпротивата на Жирон

от в 11:20 на 27.08.2021

Съперничеството между Франсис Тиафо и Микаел Имер започна още на NextGen Finals 2019, а от тогава насам двамата винаги сътворяват класни двубои помежду си. Но тази вечер Имер се оказа по-устойчивият психически и се наложи с 6:7(2) 6:2 6:3.

Макар че загуби откриващата част и изостана в общия резултат, Имер коренно промени стратегията си и успя да реализира пълен обрат. Той започна да атакува много по-често своя противник, а не да разчита на дефанзивна игра, което се оказа и правилното решение, ващото му донесе победата. Така шведът намери място сред последните четирима, където го очаква сблъсък с друг представител на следващото поколение в мъжкия тенис - Карлос Алкарас.

Алкарас надигра местния представител Маркос Жирон със 7:6(2) 6:2. Испанецът се нуждаеше от малко над 90 минути, за да може да демонстрира за поренен път класата си, независимо от все още крехката си възраст и да продължи убедителното си представяне на Winston-Salem Open 2021.