Индиън Уелс: Фонини не допусна изненада на старта, Музети също записа победа

от в 00:57 на 11.03.2022

Тази вечер бяха изиграни първите мачове от BNP Paribas Open 2022 и Фабио Фонини бе сред играчите, които вече поставиха начало на кампанията си в пустинята. В откриващия си двубой италианецът успя да реализира пълен обрат срещу Пабло Андухар за крайният успех от 3:6 6:3 6:3 и място във втория кръг.

Мачът започна отлично за Фонини, който поведе с пробив още в началните минути и успя да си осигури комфортна преднина от 3:1. Изведнъж обаче играта на бившия шампион в Монте Карло претърпя сериозен крах и италианецът не успя да вземе нито гейм повече до края на сета, за да изостане в общия резултат.

След почивката обаче Фонини отново заигра в познатия си стил. Световният номер 36 атакуваше плитките удари на противника, което подкрепено със стабилност от сервис линията, позволи на италианеца изцяло да контролира събитията на корта в последвалите два сета и му гарантира крайния успех в двубоя.

В друг мач от програмата за деня Лоренцо Музети също успя да се поздрави с победа, настъпила в последователни сетове - 6:3 7:5. Младокът се справи с Маркос Гирон в първи кръг след близо 100 минути игра, за да си осигури среща със 17-ия поставен в основната схема - Райли Опелка.

Индиън Уелс: Фонини не допусна изненада на старта, Музети също записа победа Диана Андреева
индиън уелс | лоренцо музети | маркос гирон | музети | пабло андухар | тенис турнир в индиън уелс | фабио фонини | фонини