ИУ: Циципас срещу съперник, който не е побеждавал; Медведев в мач с топ 10 поставен (програма)
Мастърсът в Индиън Уелс влиза в своя заключителен етап, а още тази нощ ще разберем имената на първите 1/4 финалисти в състезанието. Шампионът от Дубай, Стефанос Циципас, показва най-добрия си тенис от близо година насам. Гъркът се намира в серия от 7 поредни мача без загуба, но днес ще има тежката задача да премери сили с Холгер Руне, който е непобеден в трите си мача срещу балканеца досега.
Освен ще станем свидетели и на първи мач между двама топ 10 поставени, а именно между миналогодишния финалист, Даниил Медведев и световния номер 11, Томи Пол. Към момента руснакът е този, който води в преките им сблъсъци с 3:1 победи, но е важно да се спомене, че единствената победа на американеца дойде в последния мач помежду им.
При дамите също ни очакват купища интересни мачове. Още в четвъртия кръг ще видим повторение на финала на Ролан Гарос отпреди 2 години - Ига Швьонтек срещу Каролина Мухова, а детето чудо на женския тенис, Мира Андреева, ще премери сили със седмата поставена Елена Рибакина.
Stadium 1 (начало: 20:00)
1. Каролина Мухова - Ига Швьонтек
2. Холгер Руне - Стефанос Циципас (не преди 10:00)
3. Маркос Гирон - Артур Фис
4. Томи Пол - Даниил Медведев (не преди 03:00)
5. Кинуен Женг - Марта Костюк (не преди 05:00)
Stadium 2 (начало: 20:00)
1. Талон Грийкспор - Йосуке Уатануки
2. Елина Свитолина - Джесика Пегула (не преди 22:00)
3. Елена Рибакина - Мира Андреева (не преди 03:00)
Виж още:
▶ 4:0 Руне се доказа като тенис кошмара на Циципас и сложи край на победната му серия в ИУ!
▶ Непоставен 1/4-финалист: Екзекуторът на Зверев е първият намерил място в топ 8 на ИУ!
▶ На 1 и 1: Швьонтек опустоши финалистка от Шлема и е на 1/4-финал в ИУ с 6 загубени гейма!
▶ "Ужасна храна и страна": Първата ракета на Франция си нае готвач вместо треньор в Индиън…